ELING s.r.o. Nová Dubnica - obchodná firma s prístrojovými skrinkami, konštrukčnými prvkami pre strojárstvo

Spoločnosť ELING s.r.o. je obchodnou spoločnosťou s tradíciou siahajúcou do roku 1990. Naším hlavným zameraním je predaj skriniek pre elektroniku, komponentov pre elektrotechnickú výrobu a mechanických komponentov pre priemysel.

Do sortimentu firmy ELING patria najmä:

 1. Skrinky pre elektroniku (zastúpenie firmy Bopla v ČR a SR)
 2. Mechanické komponenty pre priemysel (zastúpenie firmy RK Rose+Krieger v ČR a SR)
 • lineárne vedenia
 • hliníkové konštrukčné prvky
 • komponenty pre spájanie trubkových konštrukciíí
 1. Súčiastky pre elektroniku (kondenzátory, rezistory a odporové siete, tlmivky, optoelektronické prvky, poistky, diely pre motorové vozidlá, kryštály, kryštálové filtre a oscilátory, potenciometre, trimre, odrušovacie filtre a tlmivky, RC členy, konektory, teplotné snímače a iné.)
 2. Hliníkové chladiče
 3. Produkty firmy Kitagawa, ktorá je výrobcom elektromagnetických tieniacich materiálov
 4. Mechanické opracovanie hliníku a plastov na CNC pracovisku (frézovanie otvorov a závitov podľa požiadaviek zákazníka)
 5. Osadenie prístrojových skriniek ďalšími prvkami podľa požiadaviek zákazníka (osadenie priechodkami, svorkami, prípadne doskami plošných spojov)
 6. Montáž konštrukcií zo systému hliníkových profilov Blocan, ako napr. pracovné stoly, bezpečnostné zábrany, rámy strojov a dopravníkov, pracovné plošiny, schodiská a iné

V spolupráci s firmou RMC s.r.o. ďalej zabezpečujeme :

 • výrobu elektroniky podľa požiadaviek a dokumentácie zákazníka a jej osadenie do prístrojových skriniek
 • možnú spoluprácu pri vývoji elektroniky

 • testovanie a zahorovanie výrobkov

 • vývoj elektrotechnických, komunikačných a riadiacich systémov


Firma RMC s.r.o. disponuje moderným výrobným pracoviskom, ktoré zahŕňa SMT a THT montáž, automatizovanú optickú kontrolu a je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001:2009.

Z histórie firmy


Začiatok činnosti firmy ELING s.r.o. siaha do roku 1990, kedy vznikla s ambíciou etablovať sa v odvetví elektrotechnického priemyslu , vo vývoji a výrobe priemyselnej elektroniky a priemyselnej automatizácie. Postupne do svojho portfólia pridala aj obchodnú činnosť v oblasti predaja rôznych komponentov pre elektrotechnickú výrobu.

V roku 1991 sa ELING s.r.o. stal výhradným obchodným zastúpením nemeckej firmy BOPLA ( člen koncernu Phoenix Mecano), ktorá je popredným svetovým výrobcom skriniek pre elektroniku. Postupne do obchodného portfólia pribudli aj ďalšie obchodné zastúpenia – firma Kitagawa, E-T-A, Tesla a s príchodom nového milénia aj zastúpenie firmy RK Rose+Krieger (člen koncernu Phoenix Mecano)- výrobcu mechanických komponentov pre priemyselné využitie – hliníkových profilov, lineárnych vedení a komponentov pre spájanie trubkových konštrukcií.

Po rozdelení Česko-Slovenska vznikla firma ELING BOHEMIA s.r.o. so sídlom v Kunoviciach v Českej republike ako výsledok potreby jednoduchšej obsluhy českého trhu.

V roku 1994 došlo k pretransfor­movaniu spoločnosti, čo znamenalo rozdelenie činností firmy na dva hlavné segmenty – obchodný a výrobný. Obchodnej činnosti sa naďalej venuje firma ELING s.r.o. a výrobná a vývojová činnosť sa preniesla do firmy RMC s.r.o., ktorá vznikla ako samostatná firma rovnakého spoločníka. Vývoj oboch firiem prebiehal ďalej samostatne, avšak pri zachovaní komplementarity na viacerých úrovniach svojich činností.

Rok 2003 je pre firmu významný vďaka ukončeniu výstavby novej prevádzkovej budovy firmy, ktorá sa stala novým sídlom pre obe firmy ELING s.r.o. a RMC s.r.o. V roku 2012 mení svoje sídlo i česká firma Eling Bohemia s.r.o., keď sa presťahovala do vlastnej budovy v priemyselnom areáli v Uherskom Hradišti.

Vstup Slovenskej a Českej republiky do Európskej únie predstavuje ďalší významný krok pre firmu umožňujúci výrazné zlepšenia a zefektívnenia logistických procesov, ktoré vyústili do pružnejšej reakcie na požiadavky zákazníkov.

Copyright © 2024 Eling s.r.o. | Impressum